Kullanım Şartları

Genel sorumluluk 

Tvapkindir.com 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

İlgili Yasa:

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

.....

Bu hizmet üzerinden, elektronik yolla mesaj postalarken, dosya gönderirken, veri girerken ya da başka herhangi bir iletişim biçimini kullanırken Tvapkindir.com'a telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kısıtlaması olmayan bir lisans veriyorsunuz. İletilen bilgileri kopyalamak, düzenlemek, yeniden hazırlamak, sitede yayınlamak veya yayınlamamak hakkı Tvapkindir.com'a aittir. Tvapkindir.com bu süreçle ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sitede yayınlanan bilgilerin kullanılması ve bu site aracılığıyla yüklenen tüm dosyaların açabileceği sorunlarda hukuki sorumluluk tamamen size aittir.

Reklamlar

Sitemizde yayınlanan reklamların içeriği ve sundukları ürün/hizmetin Tvapkindir'i bağlayıcılığı yoktur.

Korsan ya da kötü amaçlı yazılım

Sitemizde yayınlanamayacağı kurallar ile bize ispatlanan yazılımlar 48 saat içinde sitemizde silinir. Bu konuda ki sitemizin 48 saatlik hakkı ve silinmeden önce sitemizde yayınlanmasının sorumluluğu editöre aittir. Tvapkindir sorumluluğu uyarı geldikten sonra devreye girmektedir. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

İçerik kopyalama

Sitemizdeki bir bilgiyi başka bir sitede yayınlayacaksanız mutlaka kaynak belirtmek zorundasınız. Böyle bir durumda lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresiyle iletişime geçiniz. Ayrıca Tvapkindir'den kopyalanan içeriklerle ilgili düzenleme ve silme hakkı saklı tutulmuştur.
Haber, doküman gibi editörlerimiz tarafından hazırlanan belgelerin başka yerde yayınlanması ilgili editöre başvurmayı gerektirir. Ayrıca yayınlanan siteden Tvapkindir.com'a link verilmesi zorunludur. Sitedeki grafik ve tasarımlar özel izin dışında asla bir yerde kullanılamaz.

Dış Bağlantılar

Tvapkindir.com sitesi, internetin doğası gereği birçok farklı internet adresine bağlantı vermektedir. Tvapkindir.com link verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.

Diğer

Tvapkindir.com, kullanıcının oluşturduğu içeriği yayınlamasına imkan veren bir platformdur. Tamindir.com başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyar ve kullanıcılarının da aynısını yapmasını şart koşar. Tvapkindir.com’un yükümlülüğü öne sürülen hak (telif hakkı, patent, ticari marka, ticari sır veya diğer mülkiyet hakları veya tanıtım veya gizlilik hakları) iddiaları doğrultusunda içeriği kaldırmak ile sınırlıdır. Tvapkindir.com’un ihlalde bulunan herhangi bir materyali hizmetlerden kaldırma hakkı saklıdır ve aynı zamanda ihlalleri tekrar eden hizmetlere yönelik anlaşmaların uygun durumlarda uygun şekilde feshedilmesini içeren bir politikası mevcuttur. 

Henüz bir değerlendirme yapılmamış